Znamionow Aleksandr Siergiejewicz

Konstruktor w wielkiej fabryce sprzętu elektronicznego w Nowosybirsku.

Pewnego dnia na jego zmianie zdarzył się niegroźny wypadek – nowy pracownik nieświadomie podpiął urządzenie zasilane napięciem 230V do gniazdka przemysłowego, przez co w całej fabryce zgasło światło. Od tej pory Znamionow, aby uniknąć podobnych zajść, naklejał na urządzeniach tabliczki z informacją o sugerowanym napięciu.

Pomysł szybko się przyjął w innych fabrykach, a na tabliczkach zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji. Wypadków było dzięki temu mniej, a wynalazek zaczęto nazywać Tabliczką Znamionowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

  1. Grochow Aleksandr Iwanowicz

    Znany radziecki chemik- wynalazca.

    Już pod koniec pierwszej wojny światowej Grochow pracował nad wiekopomnym wynalazkiem. Chciał on, by gaz bojowy był produkowany na froncie przez żołnierzy. Miało się to odbywać poprzez dostarczenie żołnierzom odpowiedniego jedzenia, a układ pokarmowy miał załatwić resztę.
    Na pierwszy ogień poszła zupa – według przepisu Grochowa. Po jej zjedzeniu wprawdzie wytwarzane były znaczne ilości gazów o niemiłej woni, ale nie były one trujące dla wroga.
    Cały eksperyment zakończyłby się fiaskiem, ale sama zupa – zarówno jej smak, jak też skład, spodobały się żołnierzom. Jest ona w wojsku używana do dziś.

    Wynalazki: zupa grochowa

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane