Odwykow Siergiej Aleksandrowicz

Radziecki lekarz anestezjolog i psycholog.

Od wielu lat ten radziecki uczony podczas swojej pracy lekarza na ostrym dyżurze obserwował częstą przypadłość swoich rodaków jaką były liczne zatrucia alkoholowe. W swoim gabinecie lekarskim wielu ludzi opowiadało mu o swoim problemie z alkoholem i objawami abstynencyjnymi przy próbie jego odstawienia.

Odwykow w swoim szpitalu stworzył salę na którą przyjmował ochotników chcących odstawić alkohol a nie mogących sobie samemu z tym poradzić. Odwykow stosował różne lekarstwa i pilnował aby pacjenci przez okres kilku tygodni nie spożywali alkoholu.

Pomysł Odwykowa szybko przyniósł spodziewane rezultaty, ludzie dzięki lekom, izolacji i rozmowom przechodzili detoksykację organizmu, który przestał domagać się dziennej dawki alkoholu. W szpitalu założono nowy oddział a Odwykow został jego pierwszym ordynatorem.

Na cześć jego twórcy zabieg detoksykacji został nazwany terapią Odwykowa. Dzisiaj terapia Odwykowa obejmuje nie tylko detoksykację organizmu z alkoholu ale również wielu innych używek. Terapia została rozwinięta, prócz detoksykacji pacjent mógł spędzić kilka miesięcy w specjalnych ośrodkach gdzie pod opieką psychologów mógł zrozumieć swój problem i stać się trzeźwy. Ze zwykłego zabiegu Odwykow stworzył prężne instytuty znane na całym świecie jako Kliniki Odwykowa.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane