Autobusow Gienadij Gawryło

Delegat na zjazdy partii w latach 1946 – 1962.

Na podstawie lektury dzieł Lenina (oraz obserwacji przez okno) doszedł do wniosku, że pojazdy zatrzymujące się na ulicy w celu zabrania/wysadzenia robotników i chłopów budujących lepsze jutro powodują blokowanie ruchu, co wpływa niekorzystnie na wykonanie planów.

Po około 3 miesiącach analizowania problemu wpadł na pomysł, żeby przy drogach wytyczyć specjalne obszary, w których zatrzymywać będą się pojazdy, nie blokując ruchu. Pomysł ten zgłosił jako wolny wniosek na obradach komisji transportu w Murmańsku i od razu komisja podchwyciła jego ideę.

Pomysł został wdrożony (z pominięciem 3 letniego okresu obowiązkowego leżakowania projektu). Z powodu doniosłości odkrycia oraz skojarzeń morskich komisji transportu, wynalazek nazwano Zatoczką Autobusowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane