Samochodow Andrij Mykołajowicz

Niezwykle płodny wynalazca, kolega z ławki Fiodora Rajdowa.

Wymyślił lub ulepszył dziesiątki różnych urządzeń, które na jego cześć nazwane są od jego nazwiska – jak gaśnica Samochodowa, apteczka Samochodowa, żarówka Samochodowa, prądnica Samochodowa, chłodnica Samochodowa, kierownica Samochodowa, lodówka Samochodowa i opona Samochodowa.

Jego przygoda z motoryzacją rozpoczęła się w dość młodym wieku, kiedy to jego ulepszył kierownicę swojego kolegi Rajdowa (nadając jej okrągły kształt), dzięki czemu wygrał on serię wyścigów.

Po wprowadzeniu przez partię zakazu ścigania się w dzień, Andrij udoskonalił żarówki, aby skutecznie oświetlały drogę podczas nocnych wyścigów. Wymagało to, rzecz jasna, również modyfikacji prądnicy.

Rajdow poprosił później Samochodowa o polepszenie osiągów swojej maszyny. Andrij ulepszył aerodynamikę opon, a także wynalazł chłodnicę, która zwiększała wydajność silnika w ekstremalnych warunkach.

Po tym wszystkim Andrij Samochodow udał się na zasłużony urlop. Było upalne lato, a przed nim trzy dni w drodze. Postanowił zbudować małą lodówkę, gdzie mógłby wozić ze sobą zimne piwo. Niestety, pech chciał, że lodówka przeciążyła prądnicę i pojazd Andrija stanął w płomieniach, a on sam ledwo uszedł z tego cało.

Rok później, zaczerpnąwszy inspirację z tego wydarzenia, zaprojektował przenośną apteczkę i gaśnicę.

Wynalazki: , , , , , , ,

Komentarzy: 1

 1. Wycieraczka Samochodowa to też jego wynalazek.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane