Turbinow Wasilij Petrowicz

Radziecka myśl technologiczna nie znała sobie równych. Podczas gdy Wysokooktanow opracowywał benzynę, Turbinow pracował nad wynalazkiem mającym zrewolucjonizować radziecką motoryzację. Wynalezione przez niego urządzenie zwiększało moc do tego stopnia, że samochód w nie wyposażony dosłownie „zwijał asfalt”.

Niestety, podczas próby na radzieckim torze wyścigowym miał miejsce wypadek. Przy ruszaniu samochód zwinął tak ogromną ilość asfaltu, że przy drugim okrążeniu pojazd prowadzony przez Turbinowa wpadł w powstałą dziurę. Turbinow pośmiertnie otrzymał medal przodownika pracy, a na jego cześć od tego czasu na nagłą przerwę w przyspieszeniu mówi się „dziura Turbinowa”.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. […] Opracowana przez niego benzyna Wysokooktanowa rozpoczęła nowy rozdział radzieckiej motoryzacji, nad rozwojem której równolegle pracował również Turbinow. […]

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane