Zimow Jurij Michaiłowicz

Ten radziecki wynalazca, urodził się na dalekich, mroźnych terenach Syberii, w rodzinie zesłańców. Od młodzieńczych lat wykazywał inwencję twórczą i zainteresowanie modą. Po powrocie z katorgi zamieszkał w Moskwie, a następnie wstąpił do carskiego wojska. W wojsku szybko zauważono jego ponadprzciętne zdolności techniczne i wysłano go na kusy doszkalające na których Zimow rozwinął swoje, i tak już ponadprzeciętne talenty.

Wojsko ukierunkowało pomysły Zimowa na bardziej militarne przedmioty, przez co zaczął projektować ubiór dla żołnierzy cara. Jego prototyp szybko przyjął się w armii za co dostał awans do stopnia podchorążego. Wkrótce potem wybuchła rewolucja Październikowa i stroje Zimowa zostały przyjęte przez Armię Czerwoną.

Po II wojnie światowej, mając dość wojny, przeszedł na emeryturę i tam wymyślił swój najważniejszy wynalazek. Starając się zapenić znakomitą ochronę przed temperaturą mroźnych, moskiewskich zim, zaprojektował pierwszy egzemplarz odzieży zapewniającą doskonały komfort podczas niskich temperatur. Tak powstał powszechnie znany ubiór – kurtka Zimowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Jak można pominąć jego drugie wielkie osiągnięcie, którym było wynalezienie opony do jazdy po śniegu?

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane