Bank-O-Matow Ilja Seihunowicz

Ten Kazach, z zawodu fryzjer a z zamiłowania ekonom, usłyszał kiedyś od jednego z klientów historię o radzieckim zdrajcy, uciekinierze na zgniły zachód Władisławie Nikołajewiczu Kredytowie, który wprowadził tam tak zwane Karty Kredytowa. Karty te z i tak już zniewolonych obywateli USA a potem Zachodniej Europy uczyniły niewolników systemu bankowego zadłużonych na pokolenia.

Ilia wpadł na pomysł aby człowiekowi socjalistycznemu też dać podobną kartę ale do wydawania własnych pieniędzy.

Tak właśnie powstała Karta Bank-O-Matowa a następnie popularne Kasy Bank-O-Matowa, w slangu młodzieżowym „bankomaty”.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane