Majątkow Michaił Riumin

Michaił był radzieckim adwokatem. Specjalizował się z sprawach spadkowych.

Zbulwersowany był faktem, iż ze względu na rozbudowaną biurokrację przedstawiciele klasy robotniczej po śmierci małżonka często musieli czekać na formalne przekazanie własności wiele lat, niejednokrotnie pozostając bez środków do życia.

Majątkow, mając na względzie przede wszystkim dobro wszystkich obywateli, pracował więc nad stworzeniem instytucji, która pozwoliłaby na bezproblemowe przekazanie po śmierci jednego z małżonków własności do środków finansowych i innych przedmiotów posiadanych przez niego drugiemu współmałżonkowi, z pominięciem zagmatwanych prodecur.

Zaproponował, aby w chwili zawarcia ślubu powstawała automatycznie specjalna wspólnota, w której oboje małżonkowie posiadają takie same prawa do wszystkich przedmiotów i środków finansowych.

Zrewolucjonizowało to procedury spadkowe w Związku Radzieckim i przyniosło nieocenione korzyści społeczne. Na cześć adwokata, instytucja zaproponowana przez niego nazywa się Wspólnota Majątkowa.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane