Bezcłow Gieorgij Michajłowicz

Ten wielki radziecki naukowiec pracował w dziale zaopatrzenia pewnej zapomnianej gorzelni.

Przyglądając się drodze alkoholu poczynając od jego wytworzenia, a kończąc na sklepowej półce, bolała go ilość pośredników oraz marża, narzucana przez każdego z nich. Najbardziej jednak bolała go akcyza, pobierana przez Związek Radziecki kosztem kieszeni szarego spożywacza. W głębi duszy, Bezcłow wierzył też w ideę rynku nieco wolniejszego, niż miał okazję obserwować w swoim kraju.

Pewnego razu wpadł na pomysł, aby niedaleko pobliskiego lotniska utworzyć strefę, gdzie piloci myśliwców będą mogli taniej kupić alkohol. Zakładano spożycie go podczas lotu, co pozwoliło ominąć odprowadzanie akcyzy. O strefie, za pomocą Poczty Pantoflowa, dowiedziała się pobliska wieś, potem kolejna, i tak oto pewna zapomniana radziecka gorzelnia zaczęła przynosić niebywałe zyski z tytułu ilości sprzedawanego alkoholu.

Oczywiście dość szybko wzbudziło to ciekawość Partii i na miejsce wysłano inspekcję – a że z Moskwy było daleko, inspekcja przyleciała samolotem… Od tego czasu proceder Bezcłowa otrzymał nieformalne przyzwolenie na swoje istnienie, pomimo kilku regularnych, coraz liczniejszych, inspekcji w miesiącu. Sam Bezcłow stał się słynny, a jego wynalazek ochrzczono Strefą Bezcłowa, której kopie zaczęły powstawać w różnych zakątkach kraju.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. A Iwan Gienadijewicz Wolnocłow?

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane