Ratunkow Kliment Jefriemowicz

Zaiste zawdzięczamy temu absolwentowi Instytutu Badań Wodnych i Podwodnych na Krymie nadzwyczaj ważny wynalazek. „Jak ocalić ludzi po katastrofie morskiej?” Kliment Jefriemowicz Ratunkow powołał specjalny zespół. Współpracował z wieloma wynalazcami radzieckimi, takimi jak np. Borys Aluminiow.

Chodziło o stworzenie hermetycznego nośnika, który by unosił rozbitka na wodzie. Niestety prace te spełzły na niczym. Dopiero po podpatrzeniu pracy swojego dziadka Krawcowa, opracował kamizelkę, zapewniającą swobodę ruchów w wodzie. Odpowiednie materiały dodane do tej kamizelki, które do dziś stanowią tajemnicę, zaowocowały genialnym wynalazkiem. Tak oto powstała kamizelka Ratunkowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane