Komputerow Cyfrowicz Flaszow

Słynny radziecki księgowy.

Z braku miejsca na liczydłach, zaznaczał na kartce papieru obok liczydeł dane swych obliczeń w formie pionowych kresek lub pustych miejsc między nimi. Rozszerzało to uczonemu zakres operacji matematycznych i stało się podstawą do systemu dwójkowego opracowanego przez Bitowa.

Dziś ten system jest podstawą funkcjonowania elementu zwanego – Pamięć Komputerowa – tak niezbędnego w nowoczesnych maszynach cyfrowych.

Wynalazki:

komentarze 3

  1. Jewgianij

    Nie można zapominać,że Komputerow był również rozrywkowym człowiekiem i na swoim liczydle bawił się w opuszczanie o jeden rząd paciorków do liczenia i tak powstała pierwsza gra Komputerowa – Tetris.
    Dodatkowo jego życie było tragiczne, bowiem zabił on przypadkiem (choć są różne plotki na ten temat) swoją żonę kiedy wypadło mu jego liczydło z rąk i spadając z antresoli uderzyło ją w głowę.
    świadkiem tego była ich sprzątaczka (było tojuż w czasie gdy Komputerow był akademikiem i służba przysługiwała mu służba),która zakrzyknęła „Łolabaoga! I kona Komputerowa!”, co znów dało początek znanym nam wszystkim ikonom.

  2. To tylko niewielka część biografii – praca jako księgowy to tylko epizod w bogatej karierze Komputerowa. Kilka lat później został profesorem medycyny na Uniwersytecie Moskiewskim, a światową sławę przyniosła mu wynaleziona przez niego metoda badania, nazwana tomografią Komputerowa. Warto również pamiętać, że po przejściu na emeryturę postanowił się zająć techniką, wskutek czego powstało urządzenie do obsługi maszyn liczących, do dziś nazywane myszą Komputerowa.

  3. Lilita Wersalowiczówna

    A i to towarzysze tylko szczyt góry lodowej. Zapomnieliście o najważniejszej jego zasłudze dla ludu wszystkich narodów i republik rad, Sieci Komputerowa. Amerykanie bezwstydnie skopiowali ten pomysł tworząc Internet. Widzę, ze autor artykułu jest nikim innym jak wrogiem ludu robotniczego, ot co.

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane