Dyskotekow Gawriła Romanowicz

Znany imprezowicz, dobry kolega Masowa, lecz niezbyt lubiany przez Strunowa i Basowa, a za niszczenie wynalazków Gramofonowa został nawet raz dotkliwie pobity.

Dyskotekow lubił głośno słuchać muzyki i organizował imprezy taneczne w swoim pokoju w akademiku. Pewnego razu na takiej imprezie pojawił się syn dygnitarza partyjnego, którego ojciec niedawno wrócił z cotygodniowej obowiązkowej inspekcji u Bezcłowa. Podchmielony Dyskotekow zaczął robić tzw. „kiepy” w papierowym żyrandolu (pomysł później skradziony przez kapitalistów z IKEI), co bardzo spodobało się zaproszonym przez Masowa gościom.

Po tej pamiętnej imprezie okrągły żyrandol nazwano szyderczo kulą Dyskotekowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane