Miętow Jurij Aleksandrowicz

Podczas studiów, asystował swojemu koledze przy badaniach dotyczących gumy.

Był osobą skrytą i odrobinę zakompleksioną, a jego alienację i poczucie niespełnienia wzmagał fakt, iż był uważany wyłącznie za asystenta. Ale i dla Miętowa historia szykowała niespodziankę.

Otóż w czasie napadów nerwicy wkładał on do ust i gryzł kawałek laboratoryjnej gumy. Pewnego dnia do próbówki, w której powstawała owa guma do gryzienia, wpadł listek mięty. Miętow wykrzyknął: „Eureka!!!” i właśnie tak powstała guma Miętowa.

W późniejszych badaniach, kierowany innymi pobudkami, jego wynalazek został ulepszony przez młodszego kolegę Balonowa.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane