Rowerow Nikołaj Michajłowicz

Jest to uczony mocno kontrowersyjny.

Ten z zawodu ogrodnik, a z zamiłowania inżynier-amator, od dawna zmagał się z problemem pompowania kół w swoim wiełocypedzie. Urządzenia dostępne w jego czasach były duże i nieporęczne. Przez lata myślał, że musi istnieć mniejsze, a do tego bardziej wydajne urządzenie. Rozwiązanie, można powiedzieć, przyszło samo.

Po wcieleniu do Armii Czerwonej i przejściu drogi od Łuku Kursiego po Berlin, w drodze powrotnej odpoczywał na strychu domu w małej niemieckiej wiosce kiedy zauważył dziwny cylindryczny przedmiot z tłokiem na jednym końcu i otworkiem na drugim… Krótko po tym przedstawił on światu urządzenie, znane do dzisiaj jako Pompka Rowerowa.

W późniejszych czasach próbował on (zresztą nieudolnie) zbiurokratyzować system nadawania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, wymuszając ewidencję kierujących jednośladami bez silnika. Na krótko wprowadzona do użytku Karta Rowerowa na szczęście się nie przyjęła.

Wynalazki: ,

Komentarzy: 1

 1. sciezka Rowerowa

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane