Klozetow Nikołaj Siergiejewicz

Mieszkaniec niewielkiego miasteczka na południu Związku Radzieckiego.

Z natury esteta i pedant, któremu bardzo przeszkadzała higiena w publicznych szaletach. Analizując problem, po kilku dniach namysłu stworzył okrągłą deskę z dziurą, dzięki czemu nie musiał już siadać na mokrych sedesach.

Pomysł spodobał się ludowi pracującemu, a Klozetow nawet otworzył swój publiczny szalet, gdzie we wszystkich kabinach zamontowana była Deska Klozetowa. Nie mógł on jednak osobiście doglądać tych przybytków, toteż zajęła się tym jego babcia.

Wynalazki: ,

komentarze 2

 1. W zasadzie to Klozetow powinien nazywać się Sedesow.
  Sedes to właśnie element na którym się siedzi:)
  pl.wiktionary.org/wiki/sedes
  Klozet to raczej od ang. Water Closet czyli „wodna szafa”
  Pozdrawiam

 2. We współpracy z Ryżowem (Wasilijem Aleksandrowiczem) zaprojektował specjalną szczotkę

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane