Montażow Paweł Iwanowicz

Technik elektronik Wołgogradzkiej Fabryki Telewizorów.

W czasie pracy na linii, podczas lutowania elementów, wpadł na prosty pomysł, który pozwolił na zwiększenie wydajności fabryki o 100%.

Pomysł genialny w swojej prostocie – elementy, zamiast jak dotąd lutować przewodami, wkładane są do uprzednio przygotowanej płytki z naniesionymi połączeniami i wystarczy je tylko przylutować.

Powstała w ten sposób Płytka Montażowa, która odniosła sukces na całym świecie.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Nie zapominajmy także o innym wynalazku Pawła Iwanowicza – linii Montażowa. Bez niej produkcja telewizorów, komputerów i ogólnie wszystkiego byłaby bardzo długa i pracochłonna.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane