Filmow Siergiej Prokofjew

Reżyszer oraz jeden z najpopularniejszych, najwybitniejszych i najczęściej nagrywanych kompozytorów XX w. Laureat nagrody „Narodowy Artysta ZSRR”. Zrewolucjonizował kino nie tylko radzieckie, ale i światowe.

Z muzyką Prokofjew zapoznał się w domu rodzinnym dzięki ojcu, który udzielał mu pierwszych lekcji gry na fortepianie gdy miał 5 lat. Fascynacja filmem rozpoczęła się po obejrzeniu Baryłeczki (Пышка) Michaiła Romma.

Jego talent muzyczny został szybko odkryty i regularnie koncertował już w wieku 16 lat. 4 lata później, w szkole reżyserskiej, rozpoczął eksperymenty polegające na umieszczaniu motywów muzycznych w dziełach kinowych. Szybko okazało się, że odpowiednio skomponowana linia melodyczna jest narzędziem, które idealnie podkreśla i wzmacniała emocje prezentowane na dużym ekranie.

Wkrótce jego śladem poszli inni reżyserzy, którzy również zaczęli wykorzystywać muzykę w swych dziełach. Na cześć prekursora i pomysłodawcy dziś na całym świecie mówimy na utwory wykorzystywane na dużym ekranie właśnie muzyka Filmowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. A gdzie jest taśma Filmowa?

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane