Sylwestrow Iwan Iwanowicz

Radziecki partyjny działacz, który miał słabość do alkoholu i dobrych imprez.

Raz do roku urządzał wielką imprezę na kremlu, na którą zapraszał wszystkich członków Partii. Wszyscy pili dużo alkoholu i świetnie się bawili, a o północy radzieckie katiusze dawały pokaz fajerwerków.

Z czasem, obywatele radzieccy przejęli ten zwyczaj i zaczęli zbierać się na Placu Czerwonym, gdyż była to jedna z niewielu okazji w roku umożliwiająca legalne publiczne zgromadzenie.

Dziś, podobne imprezy organizowane są każdego roku na całym świecie, w nocy z 31-go grudnia na 1-go stycznia. Na pamiątkę swojej genezy, określane są jako „Noc Sylwestrowa”.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane