Linuksow Innokientij Pawłowicz

Profesor Innokientij Pawłowicz Linuksow był zasłużonym twórcą naukowego programu zwalczania spekulantów w okresie wychodzenia radzieckiej gospodarki z NEP-u.

Swego czasu wyglądając przez okno swojego gabinetu (okno zaś było kapitalistycznej angielskiej produkcji i miało nie do końca zatarty, wyryty łacińską czcionką napis „Windows”), profesor dostrzegł możliwość pozbawienia spekulantów ich niezasłużonego bogactwa.

Przyjrzał się tej możliwości bliżej, jeszcze bliżej, tak blisko, że aż nadział na nos binokle, a następnie zapisał ją w kajecie, przetworzył w doktrynę i przekazał – nie biorąc za to wynagrodzenia i pozwalając na dowolne zmienianie treści doktryny pod warunkiem wskazania nazwiska autora – powołanemu naonczas wszechzwiązkowemu komitetowi GNU (Gławnoje Narodnoje Uprawlienie). Dzięki temu wprowadzono w gospodarce radzieckiej nowy rodzaj dystrybucji towarów i usług bazujący na pomyśle profesora i ku jego czci nazwanej Dystrybucją Linuksowa.

Kapitalistyczni uczeni podchwycili pomysł radzieckiego profesora i na użytek wyzyskującego pracę robotników i chłopów oligarchicznego kompleksu militarno-finansowego stworzyli wiele odmian dystrybucji Linuksowa. Przodował w tym zwłaszcza profesor Andrew Forking. Ale to już zupełnie inna historia…

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Tak naprawdę jest to wynalazek żony żony Innoteknija, Sashy. Dlatego mówi się o Dystrybucji Linuksowej od jej nazwiska (Sasha Pawłowa Linuksowa)

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane