Maslow Abraham Haroldowicz

Wielki radziecki psycholog, który na wczesnym etapie swojej kariery wyemigrował do USA, aby potajemnie badać hierarchię potrzeb społeczeństwa kapitalistycznego.

Jego konspiracja była na tyle skuteczna, że do dzisiaj większość źródeł uznaje go za psychologa amerykańskiego.

W czasie swoich badań zdefiniował on kolejność występowania potrzeb w społeczeństwie oraz ich znaczenie. Wyniki tej pracy są znane do dziś jako Hierarchia Potrzeb Maslowa.

Jedna z odkrytych przez niego potrzeb – potrzeba przynależności – zainspirowała jego radzieckiego kolegę, Wasyla Mieszkaniowego, do wynalezienia m. in. spółdzielni.

Wynalazki: ,

Komentarzy: 1

  1. Wg najnowszych informacji, Maslow miał na prawdę na nazwisko Butanow. Świadczy o tym fakt, że Kwas Maslowa (spolszczone nazwisko: Masłowa) ma taki sam wzór, jak kwas Butanowa: C3H7COOH.

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane