Mikrofalow Nikita Aleksiejewicz

Młody Nikita już od dzieciństwa chciał robić wszystko jak najszybciej. Do szkoły chodził na skróty, zbudował też maszynę do szybszego rąbania drewna.

Jego matka Swietłana zawsze narzekała, że gotowanie zabiera jej za dużo czasu, przez co nie może wykonywać innych czynności domowych – nie mówiąc już o przyjemnościach. Słysząc to, Mikrofalow poprzysiągł sobie, że skonstruuje maszynę, dzięki której każdy posiłek będzie można ugotować w kilka minut. Jak powiedział, tak zrobił.

Całe swe życie poświęcił na badanie nowych sposobów gotowania. Konsultował się z Gazowem, jednak uznał, że kuchenka działająca na gaz to nie jest to, czego szuka. Pewnego dnia, rozmyślając w jednej z zatoczek nad Morzem Czarnym, wpadł na prosty, ale jakże genialny pomysł: aby gotować za pomocą fal!

Szybko opracował plany budowy i skonstruował prototyp, jednak wrogi wywiad amerykański skradł jego plany, a samego Mikrofalowa przekupili i namówili do wyjazdu do USA, gdzie kontynuował on swoje badania. Nową maszynę do gotowania nazwano Kuchenka Mikrofalowa. Mimo swoich wielkich czynów, Mikrofalow zmarł w zapomnieniu na przedmieściach San Francisco.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane