Rajdow Fiodor Michajłowicz

Radziecki instruktor jazdy.

W wieku 22 lat zdobył uprawnienia egzaminatora, pracował w OORD-zie (Orelski Ośrodek Ruchu Drogowego).

W tym samym czasie w ZSRR wydarzyło się bardzo wiele wypadków podczas wyścigów samochodowych, co skłoniło Kierownictwo Partii do zmiany przepisów. Postanowiono, że od tej pory w wyścigach samochodowych udział wziąć będą mogli tylko kierowcy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i zdali egzamin, a następnie otrzymali dokument podpisany przez dyrektora specjalnie powołanej instytucji.

Dzięki bardzo dobrym wynikom w pracy, stanowisko egzaminatora zaproponowano młodemu Fiodorowi, który szybko awansował i sam został dyrektorem instytucji egzaminującej. Dokument uprawniający do udziału w wyścigach, jest powszechnie nazywany Licencją Rajdowa – właśnie dzięki podpisowi, który widniał pod każdym dokumentem.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane