Dyplomow Władimir Aleksandrowicz

Urodził się w niewielkiej wiosce Turka nad Bajkałem. W szkole do której uczęszczał ogromne wrażenie zrobili na nim wielcy naukowcy, przedstawiani jako pchający do przodu socjalistyczną ojczyznę – Wołow, Październikow, czy Atomow. Gdy miał 19 lat, nastała wyjątkowo sroga zima, która pomogła mu zrealizować marzenia: po zamarzniętym jeziorze przeszedł do Irkucka, gdzie przyjęli go na miejscowy uniwesytet, w uznaniu za wytrwałość i wiedzę.

Gdy w wieku 31 lat student Dyplomow zbliżał się do ukończenia pierwszego etapu wyższej edukacji na Uniwersytecie Irkuckim, nie spodziewał się, że zrewolucjonizuje cały świat naukowy. W trudnych, syberyjskich warunkach życie studenta było szczególnie ciężki i uzyskanie wysokiej frekwencji na zajęciach graniczyło niemalże z cudem, a wielu profesorów właśnie na tej podstawie wystawiało zaświadczenie o ukończeniu studiów. Dyplomow jednak nawet na tle rówieśników był rekordzistą. Nieobecny praktycznie na wszystkich wykładach nie mógł liczyć na uniwersytecką bumagę. Wtedy objawiła się jego wynalazcza pomysłowość: stawił się przed profesorskim gronem prosząc o tytuł absolwenta w zamian za pracę wykonaną na rzecz uczelni lub miasta. Sprytni wykładowcy zgodzili się i kazali mu odśnieżyć cały Irkuck. Młody Władimir w iście stachanowski sposób wywiązał się z zadania, takoż z umowy wywiązali się akademicy, którzy zresztą nie omieszkali spopularyzować pomysłu wśród swoich kolegów z innych placówek.

Od tego czasu każdy student, aby ukończyć z sukcesem studia musi wykonać pracę, nazwaną od nazwiska pomysłodawcy praca Dyplomowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. RaDziecko

  Z biegiem czasu praca owa przybrała charakter bardziej akademicki, aniżeli fizyczny – jednakże jej pierwotna geneza nadal skutecznie obrazuje jej ogrom.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane