Wysokooktanow Witalij Iwanowicz

W jego czasach wszystkie pojazdy produkowane w Związku Radzieckim jeździły na tym samym rodzaju paliwa. Miało to związek z założeniem równego traktowania obywateli – w tym przypadku tych, którzy mieli prawo posiadać samochody.

Pewnego dnia Wysokooktanow śpieszył się na spotkanie z zarządem partii. W połowie drogi odkrył, że nie ma wystarczającej ilości paliwa. W akcie desperacji, dolał do baku jedyne, co miał pod ręką – dziwnym trafem była to butelka wódki.

Oszołomiony prędkością, którą rozwinął dzięki temu (złośliwi twierdzą, że nie tylko prędkością), dojechał na spotkanie przed czasem wyprzedzając po drodze wszystkie napotkane pojazdy. Po dojściu do siebie, rozpoczął badania nad nowym rodzajem wzbogaconego paliwa.

Opracowana przez niego benzyna Wysokooktanowa rozpoczęła nowy rozdział radzieckiej motoryzacji, nad rozwojem której równolegle pracował również Turbinow.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. […] Wasilij Petrowicz Radziecka myśl technologiczna nie znała sobie równych. Podczas gdy Wysokooktanow opracowywał benzynę, Turbinow pracował nad wynalazkiem mającym zrewolucjonizować radziecką […]

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane