Drogow Aleksiej Vitaljewicz

Aleksej Drogow spowodował swego czasu niegroźny wypadek.

I nie, nie był wtedy pod wpływem alkoholu, jak twierdzą złośliwi – wracał po nocy pełnej odkrywczych badań, spędzonej w swoim laboratorium.

Miał on wtyki w ówczesnym aparacie i to właśnie za jego namowami wprowadzono termin kolizji. Złośliwi twierdzą, że nazwa kolizja wzięła się z faktu, że uparcie on twierdził, iż przez całą noc pił kolę, a stłuczkę spowodował pod wpływem niewyspania.

Po tym incydencie Aleksiej Drogow, na którego temat zaczęły krążyć niepochlebne opinie i komentarze, postanowił bronić swojego dobrego imienia. Przerobił swojego Kamaza i jeździł pomagać przy wypadkach, a także wyciągał auta z rowów po kolizjach.

W narodzie utarł się zwrot „pomoc Drogowa”, który przyćmił niechlubny wizerunek Drogowa, a jako nazwa zwyczajowa funkcjonuje po dziś dzień.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane