Trybow Witalij Wasiliewicz

Stryj Nikołaja Michajłowicza Rowerowa, wynalazcy pompki. To on zresztą zaszczepił w nim bakcyla inżynierii.

Sam Trybow był profesorem mechaniki na Uniwersytecie Łomonosowa. Studia ukończył na Sorbonie, po czym zrobił doktorat na znanej w całym świecie Politechnice Lozańskiej. Nie zapominał jednak o swym robotniczo-chłopskim pochodzeniu i od czasu do czasu odwiedzał rodzinne strony.

Podczas jednej z takich wizyt postanowił ulżyć ciężkiej pracy chłopów młócących zboże cepami. Gdy ukazał się na progu swojej pracowni dzierżąc w dłoniach dwa zazębiające się kółka, nikt nie wiedział, co to jest. Trybow próbował objaśniać zasadę działania swojego wynalazku, ale ciemni chłopi nic nie zrozumieli z jego wywodów. Uczony postanowił więc je spisać i od tej pory znane są one jako mechanika Trybowa, same zębate kółka zaś otrzymały nazwę trybów na cześć swego wynalazcy.

Pomysł ten zaczęto wkrótce wykorzystywać na całym świecie do budowy różnych maszyn, m.in. młockarni i zegarków, a Trybowa zapraszano do ważnych ośrodków myśli akademickiej na gościnne wykłady. Podczas jednej z takich wizyt, nomen omen w Szwajcarii, zdarzyło się nieszczęście, które jednak również zaowocowało swego rodzaju odkryciem.

Otóż podczas prezentacji praktycznej swego wynalazku Trybow nieopatrznie znalazł się za blisko trybów, które zaczęły wkręcać „najdelikatniejszą część męskiego ciała”. Zaskoczony uczony wydał z siebie rozpaczliwy odgłos, który nie przypominał żadnego do tej pory znanego dźwięku. Szwajcarom jednak bardzo się spodobał, a że profesor miał w owej chwili na sobie marynarkę w jodełkę, nazwali go „jodłowaniem”. Odtąd wydają ten dźwięk z upodobaniem, stojąc na zboczach gór. Ich głos niesie się daleko, wprawiając w stan histerii sędziwego Trybowa, przypomina mu bowiem dramatyczne chwile, które zaważyły na całym jego życiu.

Ponieważ profesor nie doczekał się potomstwa, na starość porzucił ojczyznę na rzecz Lozanny.

Wynalazki:

komentarze 2

 1. Matko! Nigdy juz nie zajodluje. W zyciu!!! Trybow powinien zajac sie tez politologia, bo tam tez dzialaja tryby, a czasem i traby.

 2. Hi hi. Jeśli trąby, to raczej polityka, a nie politologia. Choć tam to raczej większość buraków XD

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane