Programow Krystyn Pawłowicz

Przodownik pracy Związku Radzieckiego w dziedzinie informatyki.

Odbył wielką podróż do Europy Zachodniej, do Polski, skąd przywiózł kalkulator, który szybko stał się popularny w całym państwie radzieckim. Na zlecenie KC KPZR rozbudował możliwości kalkulatora, tworząc tym samym pierwszy radziecki komputer. Tuż przed upadkiem systemu w 1991 roku partia kazała dodać funkcjonalność, która pozwoli kontrolować środowisko i obiekty znajdujące się w nim, co miało pomóc w ewentualnej wojnie z Światem Zachodu. Programow podjął się wykonania zadania, tworząc programowanie obiektowe, jednakże Związek Radziecki się rozpadł i projekt nie został dopracowany.

W ten sposób powstała, mająca wielki wpływ na późniejszy rozwój informatyki, pierwsza luka programowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Luka doprowadziła później do sabotażu systemu edukacji wczesnoszkolnej, dzięki czemu mamy dzisiaj w Ministerstwie Edukacji opracowywaną tak zwaną PODSTAWĘ PROGRAMOWA.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane