Polow Prokop Makłowicz

Prokop Siergiejewicz Polow to urodzony w 1890 roku weteran Rewolucji Październikowa.

Jego hulaszczy tryb życia spowodował że praktycznie przez cały okres służby w bohaterskiej Armii Czerwonej skazany był na dolę wojskowego kucharza. Po setkach kilogramów obranych ziemniaków i otworzonych konserw wpadł na pomysł stworzenia obwoźnej kuchni w której mógłby przygotowywać pożywne i ciepłe! posiłki dla swych towarzyszy broni.

Prokop Siergiejewicz zginął bohaterską śmiercią ale jego wynalazek przetrwał i na jego cześć znany jest jako kuchnia Polowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. sebastian

  Nie zapominajmy również o jego syny, słynnym profesorze Akademii Wojsk Lądowych Armii Czerwonej w Niżnym Nowogrodzie – Anatoliju Prokopowiczu Polowie, który wpadł na pomysł, by artylerię rozlokowywać wśród zbóż, by ją ukryć przed natarciem. Taki rodzaj artylerii nazwano na jego cześć – Artylerią Polowa

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane