Walentynkow Nikołaj Michajłowicz

Był biednym i mało znanym fabrykantem pocztówek z widokiem na krąg polarny. Kręcił się wokół szanowanej wówczas właścicielki ubojni drobiu „Serca i wątróbki na każdą okazję”. Niestety miał bogatego konkurenta – Wasilija Dokuczajewa. Kim był ów multimilioner opowiem innym razem… Tak czy inaczej pewnego dnia zdesperowany spalił cały nakład swoich pocztówek, zaczął całkiem od nowa. Jedyne co znajdowało się na nowych pocztówkach było wielkie czerwone serce. Pierwszy nakład w całości wysłał pocztą do swojej ukochanej. Szybko jednak doczekał się wielu naśladowców. Stąd znana dzisiaj pocztówka Walentynkowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane