Gumow Ławrentij Piotrowicz

Radziecki psycholog-behawiorysta, autor licznych prac z zakresu technik motywacyjnych i komunikacji pozawerbalnej.

Poszukując sposobu na zwiększenie efektywności wynalezionych przez siebie technik motywacyjnych opracował proste lecz nowatorskie i skuteczne urządzenie, które z racji wydłużonego kształtu szybko zyskało nazwę: pałka Gumowa.

Urządzenie to – z uwagi na liczne zalety, takie jak niskie koszty produkcji oraz łatwość przeszkolenia personelu je obsługującego – błyskawicznie się rozpowszechniło i do dziś w niektórych krajach stanowi podstawowe narzędzie komunikacji z dużymi zgromadzeniami ludności cywilnej.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Nie zapominajmy o metodzie komunikacji pozawerbalnej aczkolwiek nie bezpośredniej, ktora to odbywała sie za pomocą jego kolejnego wynalazku nazwanego od jego nazwiska: „Kula Gumowa”

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane