Bramkow Andrij Mykołajowicz

Andrij Mykołajowicz Bramkow

Niezwykle utalentowany piłkarz radziecki. Urodził się na wsi, a w 1929 wraz z rodzicami przeprowadził się do Kijowa, gdzie w jednym z podwórkowych turniejów jego grę zauważył znany trener, Ołeksandr Szpakow. Zaprosił go do Szkoły Piłkarskiej Dynama Kijów, mimo, iż rodzice Andrija planowali jego karierę wojskową.

W wieku szesnastu lat Andrij został włączony do pierwszej drużyny Dynama, a dwa lata później zadebiutował w dorosłej reprezentacji ZSRR. Pierwszy gol zdobył 1 grudnia 1935 w wygranym meczu 4:2 z Węgrami. Dzięki swojej niezwykłej szybkości, bardzo często mijał z piłką wszystkich obrońców drużyny przeciwnej i, stając w sytuacji sam na sam z bramkarzem, zdobywał gola. Stał się trzonem reprezentacji i pewnie prowadził ją do kolejnych zwycięstw.

Na cześć tego wybitnego piłkarza, do dziś w żargonie piłkarskim na sytuację, w której zdobycie gola jest niemal pewne, mówimy „sytuacja bramkowa”.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane