Aluminiow Borys Ilianowicz

Otwierając swoje pierwsze piwo w życiu ułamał szklaną szyjkę i rozciął sobie dłoń. To skołoniło go do ciężkiej i mozolnej pracy nad nowym systemem opakowań, znanym do dziś jako puszka Aluminiowa.

Wynalazki:

komentarze 2

 1. […] Zaiste zawdzięczamy temu absolwentowi Instytutu Badań Wodnych i Podwodnych na Krymie nadzwyczaj ważny wynalazek. “Jak ocalić ludzi po katastrofie morskiej?” Kliment Jefriemowicz Ratunkow powołał specjalny zespół. Współpracował z wieloma wynalazcami radzieckimi, takimi jak np. Borys Aluminiow. […]

 2. siersciaty

  Mało kto wie, że jego wynalazkiem jest również folia Aluminiowa, powstała przez przypadek – Aluminiow, szukając oszczędności chciał sprawdzić, jak cienkie ścianki może mieć puszka. Wyprodukował tak cienką puszkę, że dało się ją zgnieść palcem.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane