Toaletow Wladimir Wladimirowicz

Urodzony w roku 1932 w Nowosybirsku, w rodzinie robotniczej. Po szkole powszechnej rozpoczął pracę w hucie szkła na stanowisku starszego piecowego. Wrodzona wrażliwość zapachowa powodowała, że Toaletow miał olbrzymie problemy ze zniesieniem zapachu potu towarzyszy pracy.

Po skończeniu w trybie zaocznym technikum alkoholowego, poznał tajniki produkcji spirytusu oraz jego właściwości. Podjął na własną rękę liczne eksperymenty dodawania substancji zapachowych do różnorakich roztworów alkoholowych. Efektem jego uporczywych prób był 70% roztwór alkoholu etylowego z dodatkiem substancji zapachowych, znany dziś jako woda Toaletowa.

Taniość, łatwość produkcji spowodowała, że wynalazek rozprzestrzenił się błyskawicznie po całym ZSSR oraz krajach „Demoludu”, znacznie zmniejszając poziom fetoru w społeczeństwie. Talent Toaletowa został dostrzeżony wśród władz KC KPZR, co spowodowało ufundowanie stypendium, dzięki któremu Toaletow ukończył studia oraz obronił pracę doktorską pod tytułem „Zwalczanie smrodu przy pomocy roztworów alkoholowych”.

Woda Toaletowa stosowana była również w ZSSR niezgodnie z myślą twórcy, czyli doustnie. Miała tym samym olbrzymi wpływ na sporą poprawę i tak wysokich już nastrojów, socjalistycznego społeczeństwa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane