Plastikow Timofiej Iwanowicz

Słynny chemik, zajadły przeciwnik Chodnikowa i Brukowa.

Konflikt między Plastikowem a dwójką pozostałych uczonych powstał już podczas studiów w Leningradzkim Instytucie Chemii Organicznej, gdy Plastikow w trakcie imprez u Masowa udawał się po zakupy do sklepu monopolowego.

Z powodu zaburzeń psychomotorycznych wywołanych intensywnym spożyciem serwowanych przez Masowa napojów, nabyte alkohole wyślizgiwały się Plastikowowi z dłoni i rozbijały o ulice zbudowane z kostki Brukowa czy też trakty piesze pokryte płytą Chodnikowa.

Mimo oczywistych wad wynalazków Brukowa i Chodnikowa, Plastikow nie był w stanie powstrzymać rozpędzonego sektora budowlanego radzieckiej gospodarki ani skłonić Komitetu Centralnego KPZR do zastosowania innych materiałów do budowy dróg i chodników.

W tej sytuacji młody uczony skierował swoje wysiłki w inną stronę i już po kilku tygodniach prac skonstruował butelkę z taniego w produkcji, nietłukącego się materiału.

W ten sposób powstała butelka Plastikowa, która zrewolucjonizowała opakowania spożywcze, w szczególności zaś umożliwiła sprzedaż piwa w bezpiecznych, nietłukących pojemnikach.

Warto wspomnieć, że wynalazek Plastikowa udoskonalił potem współpracownik Plastikowa, Siergiej Siergiejewicz Półtoralitrow, któremu udało się znacznie zwiększyć pojemność butelki. Z tego powodu wynalazek obu uczonych zwany jest czasem butelką Plastikowa-Półtoralitrowa.

Wynalazki: , ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane