Hotelow Aleksandr Stiepanowicz

Ludzie radzieccy mają prawo do godziwego wypoczynku. Jednak problemem zarządców pensjonatów była mnogość narodów wchodzących w skład Związku Radzieckiego, reprezentujących różne kultury i języki. W pensjonacie „Krasnaja Zwiezda” zarządzanym przez Aleksandra Stiepanowicza traktorzysta z Ułan-Ude zabrał (przez pomyłkę?) klucz do pokoju tkaczki spod Czelabińska, Jewgienia Szyszkowa chciała w nocy napić się czaju, Dżochar Szamajew oddał szlafrok do pralni i nie mógł go odnaleźć, Dżiwan Polakjan szukał pociągu do Erewania a mongolski korespondent „Prawdy” ciągle pytał która godzina, bo chcąc przeprowadzić wywiad z obcokrajowcem usłyszał „nie mam czasu”, zrozumiał więc iż osobnik ów nie posiada zegarka… Kłopoty się mnożyły.

Zarządzeniem Aleksandra Stiepanowicza ustawiono więc koło drzwi wejściowych solidny stół, przy którym całodobowo pełnili dyżur wybrani pracownicy pensjonatu. Wymogiem była znajomość przynajmniej dwóch języków obcych (np. abchaski i gruziński) oraz orientacja w mieście. Ten sposób obsługi gości upowszechnił się szybko w innych pensjonatach pod nazwą recepcji Hotelowa.

Hotelow był także autorem innych udogodnień. Zarządził on w swym pensjonacie, by gości budzono dopiero o godz. 10:00, aby mogli dobrze wypocząć. Taki sposób rachuby czasu znany jest pod nazwą doby Hotelowa.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane