Teleskopow Andriej Michajłowicz

Wychowany w slumsach Petersburga, nieskory do przemocy, wszechobecnej w jego ukochanej dzielnicy.

Po bolesnych doświadczeniach postanowił wykorzystać swoje umiejętności z dziedziny metalurgi i stworzyć prosty, acz skuteczny środek obronny. Wzorując się na kulturze ludowej – na lalkach z jego dzieciństwa, matrioszkach – stworzył pałkę o zmniejszających się cylindrach, składanych jednych w drugie.

Ten doskonały wynalazek zdobył uznanie w ZSSR, a niedługo potem i na całym świecie. Od jego nazwiska broń ta została nazwana: Pałka Teleskopowa. Fabryka, którą założył Teleskopow, produkuje je w wielu odmianach, w myśl ich motta: „Proletariusze całego świata brońcie się!”

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. Nie zapomnijcie o nauczycielu Teleskopowa – Obuchowie.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane