Dwudrzwiow Wasylij Pietrowicz

W państwie radzieckim jak wiadomo bywało zimno. Obywatele mieli kłopot – nie mieli pomysłu na przechowywanie ubrań. Upychali gdzie mogli grube kożuchy i futra ale niestety po pierwsze nie mieściły się, a po drugie, po wyjęciu z upchnięcia ubrania wyglądały jak psu z gardła wyjęte. Z tego powodu społeczeństwo zaczęło się burzyć dlatego na plenum KPZR podjęto uchwałę o rozpisaniu konkursu na pomysł, który rozwiązałby ten problem.

Pomysł, który wygrał, polegał na zbudowaniu skrzyni drzewnianej i postawieniu jej na sztorc. Skrzynia posiadała wieko które po postawieniu wyglądały jak drzwi. Niestety zaraz po postawieniu , z uwagi na zbyt dużą wagę – urwały się. Projekt okazał się nie do końca udany. Kiedy autor przedstawiał swój prototyp na plenum z ławy powstał deputowany Dwudrziow i zawołał: „do dupy z takim wynalazkiem!? To wieko trzeba podzielić na pół! Wszyscy oniemieli! Cóż za nowatorskie pomysły! Niemniej jednak wprowadzono słowo w czyn i od tamtego czasu miejsce składowania ubrań nazywa się szafa Dwudrzwiowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane