Służbow Jurij Aleksiejewicz

Gdy Służbow został mianowany dyrektorem Centralnego Ośrodka Badawczo-Sprawozdawczego w Odessie, miasto to słynne było z przyjaźni, jaką urzędnicy darzyli petentów i siebie nawzajem. Serdeczne stosunki panujące w urzędach uniemożliwiały jednak załatwienie jakiejkolwiek sprawy, gdyż ludzie byli zbyt zajęci przyjaźnieniem się. W celu poprawy produktywności, Służbow wprowadził ścisłą dyscyplinę nakazującą podwładnym okazywanie przyjaźni jedynie w specjalnie wyznaczonych lokalach gastronomicznych, tzw. stołówkach Zakładowa. Długość potrzebnych do tego celu przerw w pracy ustalił z pomocą swego asystenta, Obiadowa.

W owym czasie ludzie nie doceniali jeszcze tego wynalazku i Służbow spotkał się z niechęcią. Zmuszony był słać liczne upomnienia i nagany, a także codziennie rano i po południu robić obchód po całym ośrodku i sprawdzać, czy urzędnicy poprawnie wykonują swe obowiązki. Stała trasa, którą pokonywał dwukrotnie w ciągu dnia przez trzydzieści sześć lat, przeszła do historii jako Droga Służbowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane