Pożarow Wasilij Kuźmicz

Wasilij Kuźmicz Pożarow był mistrzem kowalskim w Zakładach im. Frunze w Syktywkarze, gdzie odpowiadał za produkcję ogrodzeń i bram wjazdowych. Z okazji XXII Zjazdu KPZR Zakładom zlecono produkcję ozdobnej bramy na powitanie delegatów. Wasilij Kuźmicz znakomicie wywiązał się z zadania i stworzył nadzwyczaj udany, nowatorski typ bramy zwanej odtąd Bramą Pożarowa. Bramy produkowane według projektu Pożarowa mają tak wysokie walory estetyczne, że w większości miast świata obowiązuje zakaz ich zastawiania.
Jego wielkim osiągnięciem jest także stworzenie projektu osiedla, kilku lub kilkunastu oddalonych od siebie domów. Do dziś na większości osiedli w celu upamiętnienia pomysłodawcy wytycza się niewielką ścieżkę zwaną droga Pożarowa.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane