Poprawkow Witalij Michajłowicz

W przeciwieństwie do pozostałych osób w tym zbiorze, Witalij nie stał się nigdy uczonym. Studiował przez 9 lat na Lwowskim Uniwersytecie Weterynarii. Nad naukę przedkładał działalność w organizacjach studenckich, co oczywiście odbijało się na jego ocenach.

Nigdy nie zdawał egzaminów w sesji, jednak chcąc studiować dalej, prosił dziekana o zgodę na ponowne przystąpienie do egzaminu w późniejszym terminie. Dziekan, który bardzo popierał działalność studencką, zawsze wyrażał zgodę.

Możliwość zdawania egzaminów w późniejszym terminie spodobał się także innym studentom, a z czasem został oficjalnie wpisana do regulaminu studiów, także na innych uczelniach. Tak właśnie zrodziła się znana dziś każdemu Sesja Poprawkowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. grupa13wsaib » Blog Archive » Zanim zaczniesz się uczyć ….

  […] przełożenie egzaminu, poprawkę sesji we wrześniu (patrz – ‘kampania wrześniowa’, Sesja Poprawkowa) oraz powtarzanie przedmiotu i roku. Gdy sesja przemija student znów budzi się do życia, […]

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane