Żarow Aleksiej Anatoliewicz

Urodzony na rubieżach tajgi syberyjskiej w Nowosybirsku, daleki krewny Łodygina, był górnikiem w kopalni kobaltu.

Jak wiadomo, zwykła woskowa świeczka nie dawała zbyt dużo światła, więc Alosza, ze względu na życie w ciągłych ciemnościach, panujących w jego ojczystych stronach, postanowił zmodyfikować projekt swego dalekiego krewnego do własnych potrzeb.

Z dostępnych mu materiałów, opierając się na teorii Władimira Dżula, stworzył wolframową świecę. Niestety, radość Aloszy nie trwała długo, gdyż zginął on w wyniku wybuchu metanu, podczas próby oświetlenia sobie drogi w kopalni. Ku jego pamięci wynaleziony przez niego przedmiot nazywa się dziś „świeca Żarowa”.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane