Błyskow Wasilij Grigorjewicz

Wasilij od dziecka eksperymentował z fotografią. Na dziesiąte urodziny dostał swojego pierwszego Zenita. Wygrywał niemal każdy konkurs fotograficzny dla młodzieży.

Jego talent szybko został dostrzeżony przez przywódców partii, którzy zlecili mu dokumentowanie najważniejszych wydarzeń politycznych.

Już jako szesnastolatek był częstym bywalcem na Kremlu. Niestety z powodu niedostatecznego oświetlenia, zdjęcia tam wykonywane, mimo iż wszystkim się bardzo podobały, nie zadowalały samego Błyskowa. Były po prostu zbyt ciemne. Pracował przez długi czas nad wynalezieniem urządzenia, które pozwoli wykonywać lepsze zdjęcia. Skonstruował lampę, która w momencie wykonywania fotografii wysyła silny strumień lumenów.

Był to prototyp lampy używanej dziś niemal w każdym aparacie. Na cześć twórcy potocznie mówi się na nią Lampa Błyskowa.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane