Julian Siemionowicz Kablow

Po ukończeniu szkoły Filmowa zająś się reżyserowaniem przedstawień teatralnych. Jego kariera rozwijała się bardzo szybko. Przełomem w jego życiu była praca nad Jeziorem Łabędzim Piotra Czajkowskiego. Podczaws prób spektaklu załamała się pod nim tafla jeziora i Kablow cudem uniknął śmierci.

Cudem uratowany Julian Sieminowicz Kablow nie wrócił już do pracy w teatrze. W skutek odmrożeń kończyn dolnych konieczna była amputacja nóg. Resztę swojego życia spędził na dalekiej syberii, gdzie utrzymywał się ze skromnej renty.

Jego pasją stały się seriale radzieckie. Całe dnie spędzał przed telewizorem, jednak przeszkadzała mu kiepska jakość obrazu. Podjął więc próby modyfikacji swojego odbiornika. Do wielu próbach doszedł do wniosku, że problem tkwi w zbyt słabym sygnale, który do niego dociera. Pociągnął więc długi przewód, którym połączył stację nadawczą ze swoim urząrzeniem. Oazało się, że sygnał biegnący przewodem był dużo silniejszy niż ten nadawany anteną.

Pomysł ten szybko skopiowali od niego inni mieszkańcy odległych terenów. Od tej pory także oni mogli cieszyć się dobrą jakością obrazu w swoich telewizorach. Na cześć wynalazcy ten sposób połączenia odbiornika z nadajnikiem nazwano telewizją Kablowa.

Wynalazki: ,

Dodaj komentarz

  • NAWIGACJA

  • ZASADY

    1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

    2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

    3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

  • INFORMACJA

    Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

    Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

    KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

  • KONTAKT

      Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

      * Twoje imię

      * Twój e-mail

      Temat

      Twoja wiadomość

      * - pole wymagane