Julian Siemionowicz Kablow
Po ukończeniu szkoły Filmowa zająś się reżyserowaniem przedstawień teatralnych. Jego kariera rozwijała się bardzo szybko. Przełomem w jego życiu była praca nad Jeziorem Łabędzim Piotra Czajkowskiego. Podczaws prób spektaklu załamała się pod nim tafla jeziora i Kablow cudem uniknął śmierci.
Cudem uratowany Julian Sieminowicz Kablow nie wrócił już do pracy w teatrze. W skutek odmrożeń kończyn dolnych konieczna była amputacja nóg. Resztę swojego życia spędził na dalekiej syberii, gdzie utrzymywał się ze skromnej renty.
Jego pasją stały się seriale radzieckie. Całe dnie spędzał przed telewizorem, jednak przeszkadzała mu kiepska jakość obrazu. Podjął więc próby modyfikacji swojego odbiornika. Do wielu próbach doszedł do wniosku, że problem tkwi w zbyt słabym sygnale, który do niego dociera. Pociągnął więc długi przewód, którym połączył stację nadawczą ze swoim urząrzeniem. Oazało się, że sygnał biegnący przewodem był dużo silniejszy niż ten nadawany anteną.
Pomysł ten szybko skopiowali od niego inni mieszkańcy odległych terenów. Od tej pory także oni mogli cieszyć się dobrą jakością obrazu w swoich telewizorach. Na cześć wynalazcy ten sposób połączenia odbiornika z nadajnikiem nazwano telewizją Kablowa.
Wynalazki: szkoła filmowa, telewizja kablowa