Żołądkow Michaił Timofiejewicz

Wszechstronny internista i farmaceuta.

Odkrył groźnego wirusa wywołującego chorobę, charakteryzującą się objawami grypy i zatrucia pokarmowego, którą potem nazwano na jego cześć grypą Żołądkowa.

Po miesiącach badań udało się mu opracować skuteczne lekarstwo do walki z tą chorobą, które nie wywoływało niemal żadnych skutków ubocznych – wódkę Gorzka Żołądkowa. Pomimo spadku przypadków zachorowań na grypę Żołądkowa popyt na lekarstwo wzrastał i do dziś utrzymuje się na wysokim poziomie. Fenomen ten pozostaje niewyjaśniony.

Wynalazki: ,

Komentarzy: 1

 1. Dodam, że odkrycia wódki dokonał wraz z innym uczonym niemieckim, który był przyjacielem samego Karola Marxa: Anatolijem Iljiczem Goschkiem (jego nazwisko w Polsce jest zapisywane jako: Gorzk). Dlatego mówimy:Wódka Gorzka-Żołądkowa, na cześc współpracy miedzy dwoma zaprzyjaźnionymi narodami.

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane