Spalinow Jewgienij Michaiłowicz

Ogrodnik na dworze carskim na przełomie XIX i XX wieku, odpowiedzialny za pielęgnację carskich trawników. Z powodu rozwoju ruchu robotniczego na początku XX wieku borykał się z brakiem chętnych do pracy przy koszeniu carskich trawników, sytuacja pogorszyła się w 1905 roku, gdy dwóch robotników rolnych pracujących pod razem z Jewgienijem Michaiłowiczowem Spalinowem zostało aresztowanych za udział w zamieszkach. Aby umożliwić wykonywanie prostych prac przy trawnikach, skonstruował on pierwszy model kosiarki, zwanej od jego nazwiska kosiarką Spalinowa. Po początkowych niepowodzeniach związanych z bezpiecznym przeniesieniem momentu tnącego na źdźbła traw, pod koniec roku 1907 udoskonalił swój wynalazek, w nagrodę za co otrzymał w roku 1911 tytuł szlachecki z rąk Mikołaja II Romanowa. Po zakończeniu I wojny światowej został dziekanem wydziału mechanicznej Ludowego Uniwersytetu Rolno-Ogrodniczego w Astrachaniu.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane