Planszow Michaił Michajłowicz

Dzięki swojej wielkiej kreatywności, został przez aktyw partyjny zaangażowany do specjalnej grupy, której celem było wymyślanie rozrywek dla ludu. Pewnego dnia obserwował gromadkę dzieci robotniczych bawiących się kamieniami na podwórku. Zauważył, że dzieci te popychają kamyczki i ich celem jest dotarcie do mety na wyznaczonej trasie przy jak najmniejszej liczbie pchnięć.

Przeniósł tę trasę na kartkę papieru, kamyki zastąpił pionkami i oddał do testów pracownikom pobliskiej fabryki. Szybko okazało się, że gra cieszy się bardzo dużą popularnością, powstają jej odmiany i wariancje, jednak na cześć pomysłodawcy każda z nich nazywana jest „gra Planszowa”.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane