Spadkow Jewgienij Iwanowicz

Jewgienij od młodości interesował się sportem, a w szczególności piłką nożną. W wieku 9 lat wstąpił do szkółki piłkarskiej w Samarze, jednocześnie zgłębiając tajniki teorii sportu. Niestety, w wieku 19 lat dowiedział się o groźbie choroby Wieńcowa, co uniemożliwiło mu dalszą karierę. Postanowił więc kontynuować naukę teorii sportu.

W 1936 roku wybuchł spór między wysokimi przedstawicielami Radzieckiej Ludowej Ligi Piłkarskiej, gdyż liczba zespołów zgłoszonych do Ligi była zbyt duża, podzielono ją więc na dwie, ale kontrowersje wzbudzał sposób przechodzenia drużyn z wyższej ligi do niższej. Głos zabrał wtedy Spadkow, doktorant na wydziale filozofii Uniwersytetu Łomonosowa. Zaproponował, że dwie ostatnie drużyny w tabeli RLLP będą zagrożone zdegradowaniem do drugiej ligi. Projekt Jewgienija zyskał szerokie uznanie, w końcu za jego pomysł nadano mu tytuł doktora, a dwa ostatnie miejsca w tabeli do dziś znane są jako strefa Spadkowa.

Wynalazki:

komentarze 2

 1. Uważam,że warto także wspomnieć o jego osiągnięciach w teorii prawa cywilnego – tzw. masa Spadkowa.

 2. Nie dotarliśmy jeszcze do wiarygodnych źródeł na ten temat, więc jeśli Kolega posiada takowe, zachęcamy do podzielenia się :)

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane