Bezołowiow Wadim Jossipowicz

Urodzony 12 lipca 1943 roku wybitny radziecki chemik rozpoczynał swoją naukę w Swierdłowsku (obecnie Jekaterynburg). Tam również chodził do szkoły średniej i wstąpił do Komsomołu. Na studia techniczne w Permi namówił go kolega Benzynow. Wstąpił na Wydział Chemii, gdzie szybko stał się czołowym studentem. W jeden rok zaliczył 4 semestry. Szczególnym jego zainteresowaniem była przeróbka ropy naftowej. Praca dyplomowa dotyczyła sposobów eliminacji stukowego spalania etyliny. Jeszcze jako student opracował wraz z kolegą Benzynowem wynalazek, który po dzień dzisiejszy znamy jako Benzyna Bezołowiowa.

Niestety kariera młodego naukowca została brutalnie przerwana. Tradycyjny brak troski o bezpieczeństwo w czasach radzieckich okazał się tragiczny w skutkach. Podczas kolejnych doświadczeń z Benzyną Bezołowiowa nieostrożny laborant zapalił papierosa i Bezołowiow zginął w pożarze. Jego wynalazek przetrwał do dziś i jest stosowany na całym świecie.

Wynalazki:

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane