Tarczow Grigorij Jewsiejewicz

Stolarz, od najmłodszych lat pracował w tartaku w Nowosybirsku.

Po latach ręcznego heblowania desek przypadkowo wpadł na racjonalizatorski pomysł, który sprawił, ze ZSSR stał się niekwestionowaną potęga w obróbce drewna.

Istotą wynalazku była uzębiona tarcza do cięcia drewna. Wynalazek powstał w wyniku drobnej awarii – zębatka jednej z maszyn urwała się, i przelatując przez halę pocięła wszystko na swej drodze na dwie równe połowy. Tarczow postanowił wykorzystać to odkrycie, budując stacjonarną maszynę do cięcia drewna, którą na cześć swego twórcy nazwano Piła Tarczowa.

Wynalazki:

Komentarzy: 1

 1. […] tartaku w Nowosybirsku, bezpośredni przełożony Grigorija Tarczowa. Po wprowadzeniu piły Tarczowa borykał się z niedoborem […]

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane