Paliwow Władimir Iwanowicz

Słynny inżynier pochodzący z Dniepropietrowska, pionier mechaniki Pojazdowa. Mimo ciężkiego dzieciństwa i braku funduszy, zdołał dostać się na Uniwersytet w Sankt Petersburgu, by tam opracować jeden z najsłynniejszych ze swoich wynalazków – pompę Paliwowa. Dzięki niemu zmotoryzowanie całego świata trwało znacznie krócej. Niestety, nie zapisał się on chlubnie na kartach historii – wiele społeczeństw nienawidzi go, za jeden z ostatnich jego wynalazków, opłatę Paliwowa.

Wynalazki: ,

Komentarzy: 1

 1. Jego młodszy brat Jewgienij Iwanowicz stworzył sieć sklepów/stacji gdzie robotnicy wracający z pracy mogli bez kłopotu zaopatrzyć się w niezbędny do życia alkohol. Początkową nazwę „Stacja Paliwowa” zastąpił skrót BP (возврат c роботы)

Dodaj komentarz

 • NAWIGACJA

 • ZASADY

  1. Każdy, kto odkrył uczonego, może go śmiało dodać przez formularz. Odkrywca powinien dołączyć krótką biografię. Zgłoszony naukowiec podlega weryfikacji (moderacji) przez nasz zespół badaczy.

  2. Dodajemy takich uczonych, których nazwiska lingwistycznie pasują do wynalazków. Bardzo nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Szanujemy naukę - piszemy bez obelg i używamy poprawnej polszczyzny.

  3. Wszelkie sugestie dotyczące działania serwisu zgłaszamy za pomocą formularza kontaktowego, łatwo dostępnego z prawej strony. W ten sposób NIE dodajemy naukowców.

 • INFORMACJA

  Komitet Centralny Zespołu ds. Badań nad Nauką Radziecką (KCZdBnNR) wykorzystuje na tej stronie technologię polegającą na przechowywaniu ciasteczek na komputerach Obywateli. Dzięki temu KCZdBnNR wie, skąd pochodzą Obywatele odwiedzający serwis.

  Informacja ta jest regularnie wykorzystywana podczas cyklicznych obrad KCZdBnNR, na których rumiani członkowie KCZdBnNR wspólnie radują się i śpiewają pieśni, patrząc na ilościowe i graficzne odwzorowania odwiedzin Obywateli.

  KCZdBnNR jednocześnie informuje, że Igor Internetow - twórca Przeglądarki - przewidział w swoim wynalazku możliwość wyłączenia akceptacji ciasteczek na życzenie Obywatela.

 • KONTAKT

   Kontakt z nami za pomocą poniższego formularza:

   * Twoje imię

   * Twój e-mail

   Temat

   Twoja wiadomość

   * - pole wymagane